Відпочинок у Генічеську, сезон 2023

У розділі «Відпочинок в Генічеську» розміщені бази відпочинку, пансіонати, гостьові будинки які розташовані в межах Генічеської курортної зони. Якщо ви шукаєте варіанти проживання в селищах Генічеська Гірка (Генгірка), Щасливцеве, Стрілкове - перейдіть в розділ сайту "Арабатська стрілка".

Рекомендуємо при виборі турбази або житла в приватному секторі відразу звертати увагу на їхню віддаленість від узбережжя. Близькими до моря будуть такі вулиці: Суворова, Горького, Азовська, Радянська. Вулиці, що проходять уздовж міського пляжу: Приморська, Кірова, Свердлова.

Огляд курортного міста Генічеськ на Азовському морі

  Зведена таблиця вартості проживання →  Ціни 2023 на відпочинок у Генічеську

Знаходиться Генічеськ у Херсонській області, біля основи коси Арабатська стрілка, у північно-західній частині Азовського моря. Місто з'єднується з Арабатською косою залізничним та автомобільним мостами, що проходять через Тонку протоку.

Курорт завоював популярність завдяки прийнятним цінам на проживання, а також зручному залізничному та автобусному сполученню. Наявність залізничного вокзалу дозволяє дістатися з багатьох обласних центрів України, а мешканці Херсонської області використовують Генічеськ як «курорт вихідного дня».

Відпочинок на пляжі в Генічеську 2023 Один із спусків на генічний міський пляж

Відпочинок у Генічеській курортній зоні популярний завдяки лікувальним природним факторам цієї місцевості. З одного боку знаходиться Азовське море, а з іншого – затока Сиваш. Це унікальна природна лікарня зі сприятливим кліматом, цілющим повітрям, багатими мінералами лікувальними грязями та рапою. Тут ви можете знайти поклади рідкісної та блакитної глини. Щороку тисячі туристів приїжджають сюди, щоб оздоровитись та набратися життєвих сил на весь наступний рік.

Історична довідка: наприкінці XIX – на початку XX століття Генічеськ був селом, а 1903 року став містом Мелітопольського повіту Таврійської губернії. Тут процвітав рибний промисел, видобуток солі та вирощування зернових. На околицях і на півострові «Чонгар» вирощувалась високосортна пшениця «Арнаутка», яка успішно експортувалася. У місті був побудований вальцовий млин, стали з'являтися компанії з торгівлі зерновими. Високі врожаї та зростаючий товарообіг вимагали ринків збуту. Це послужило стимулом для будівництва 160-метрової пристані, а згодом і Генічеського морського порту, зведення якого закінчилося 1908 року. Під час будівництва пристані було розчищено гирло та вирито судноплавний канал, завдяки якому в порт стали заходити великі французькі та англійські судна.

Маяк у Генічеську Відпочиваючи в Генічеську не забудьте відвідати Маяк

Для вказівки кораблям шляху до підхідного каналу та застереження їх від попадання на мілину, побудований Генічний маяк. Сьогодні це одна з визначних пам'яток міста та улюблене місце для фотографій у туристів.

Який район обрати для відпочинку в Генічеську?

  Список генічних пляжів дивіться тут →  Всі пляжі Генічеська з оглядами та фото

Основна частина баз відпочинку та готелів розташована у південно-східній частині Генічеська. Здебільшого це гостьові будинки у приватному секторі та кімнати у місцевих жителів, які здаються на літо. Працюють і цілорічні готелі, що ведуть системний готельний бізнес, та надають туристам високий рівень обслуговування. Серед них готель «Орхідея», «Nariman» та «Vegas».

Незаперечні плюси невеликих курортів полягають поблизу моря, незалежно від місця проживання. Також і в Генічеську: від найвіддаленішого готелю йти пішки до пляжу не більше 15 хвилин. 70% приватних пансіонатів розташовані на ділянці між проспектом Миру та береговою лінією Азовського моря. У цьому секторі проходять вулиці: Рибальська, Дружби Народів, Горького, Суворова, Азовська, Приморська та Набережна. Всі вони розташовані в пішому доступі до пляжу, в межах 3-10 хвилин ходьби залежно від місця проживання.

Найближчі до моря вулиці: це Набережна, яка починається в районі порту і тягнеться вздовж берега на північ, переходячи на Рибальську вулицю і далі в Приморську.

Основні курортні локації та розваги зосереджені в районі центрального пляжу. Тут же знаходиться більша частина літніх кафе та дискотек. Тому, якщо у вас у пріоритеті активний відпочинок – обирайте житло у цьому місці. Район також підійде сім'ям з дітьми: центральний міський пляж ще називають дитячим через дрібне море, і купання тут дітлахи найбільш безпечне. Найближчі до міського пляжу готелю: "Відпочинок у Тетяни", "Аркадія", "Azov Relax" та гостьовий будинок "Курортний". З-поміж додаткових цікавих місць у цьому — Генічеський краєзнавчий музей, Церква Різдва Богородиці та пам'ятка архітектури – арка Калімбета. Любителі піших прогулянок можуть відвідати Парк слави. Плюси проживання у районі міського пляжу: доступність інфраструктури, магазини, кафе, аптеки, банкомати, водні розваги. Мінуси: більшість літніх кафе в окрузі працюють допізна, і вечорами може бути галасливо.

Понад 30 об'єктів розміщення розташовані на вулицях Горького, Суворова чи Азовська. Це тихий район у приватному секторі Генічеська, де переважають гостьові будинки та невеликі приватні готелі. Наприклад, приватний пансіонат «Каливан», гостьові будинки «Ірина» та «Майський». У радіусі 600 метрів розташований автовокзал, Центральний та Колгоспний ринок, кафе «Роксолана» та «Червоний Дракон», а також продуктові магазини. Хоча ці вулиці знаходяться в пішій доступності від Азовського моря, обладнаних місць для купання тут немає. До міського пляжу потрібно пройти 7-15 хвилин. За 5-10 хвилин можна дійти до «Алеї казок» – найпопулярнішого місця відпочинку генічан та гостей міста. Плюсом проживання тут буде низка шумних дискотек. Вночі вам не заважатиме гучна музика.

Житло у північно-східній частині Генічеська зосереджено на вулицях Лободи, Івана Франка, Перлинної, Слов'янської, Дровникової та Набережної. Це гостьовий будинок «Колобок», пансіонат «Міраж», "Мускат", база відпочинку "Гюнай". Тут селяться туристи, в чиїх пріоритетах тихий сімейний відпочинок та відвідування дикого пляжа. Пляж у цьому районі справді дикий і не впорядкований, на відміну від центрального. Через велику кількість каменів у береговій зоні його прозвали «Кам'яним». В окрузі є кафе "Місячний блюз", відділення Нової Пошти, аптека, банкомати "Приват Банку" та "Райффайзен", а також кілька продуктових магазинів. Головна визначна пам'ятка – Генічний маяк. Плюси району: тихе місце, не переповнене туристами, немає галасливих закладів із живою музикою. До мінусів можна віднести віддаленість від центру (якщо ви без авто), а також відсутність упорядкованого пляжу. Зверніть увагу, дана частина міста знаходиться на пагорбі, і спуск до Азовського моря сходами або ґрунтовими стежками. Це може завдавати незручностей людям з обмеженими можливостями та відпочиваючим з дитячими візками.

Ціни на відпочинок та житло в Генічеську в 2023 році

Генічеськ належить до недорогих курортів, і в порівнянні з сусідньою Арабатською стрілкою вигідно відрізняється за вартістю відпочинку. Цьому послужила низка причин. По перше, історично щільна забудова центру міста не дозволяє будувати нові відпочинкові бази, на відміну від коси, де щорічно відкриваються десятки нових готелів. По-друге, у місті немає пансіонатів із власним пляжем, що також відбивається на вартості номерів. Рівняючись на конкурента - Арабатку, з її величезним вибором варіантів житла, власники Генічних готелів не завищують ціни. На ціноутворення курорту впливають умови проживання в номерах, наявність зручностей, кухні та додаткових послуг. Нижче наведемо приклад вартості деяких номерів, та що пропонують за ці гроші місцеві підприємці.

  • Від 70 до 120 грн. з особи: за таку ціну ви оселитеся у приватному секторі, за 7-10 хвилин ходьби від моря. Це «економ» номери без зручностей, з простими меблями, холодильником, телевізором та спільною кухнею. Іноді кімнати комплектуються вентиляторами. Туалет та душ розташовані на території. У дворі альтанка, мангал та стоянка. Подібні варіанти пропонує гостьові будинки «Відпочинок у Світлани», «Ах, це літо», а також будинки на вул. Дружби Народів 54, провулок Вишневий, 9 та ін.
  • Від 500 до 800 грн. за номер: у цьому ціновому діапазоні здаються сучасні номери з індивідуальними санвузлами, кондиціонерами, плазмовими телевізорами та холодильниками. Як додаткова опція може бути власна кухонна зона з газовою плитою та НВЧ піччю. Такі умови є у гостьовому будинку «Курортний». Готелі «Nariman» та «Колобок» у цьому бюджеті пропонують басейни на території та власні кафе з триразовим харчуванням.
  • Від 1000 до 1800 грн. за номер: це вартість номерів «Люкс» з гарним ремонтом та сучасною технікою. Пансіонат «Міраж» у цьому ціновому сегменті пропонує дворівневий номер на 5 осіб із панорамними вікнами. Готель Vegas в центрі Генічеська у вартість номерів включає сніданки, а на території є басейн з пінною дискотекою. Якщо ви їдете на відпочинок великою сім'єю або компанією, у вас є можливість орендувати окремий будинок, площею 150 кв.м., за 5 хвилин від пляжу. У комплексі три двомісні спальні, сауна та невеликий басейн. Таку послугу надає гостьовий будинок "Майський".

Інфраструктура Генічеської курортної зони відпочинку

Генічеськ досить розвинений з погляду інфраструктури, особливо на тлі курортів Арабатської стрілки. Тут кожен турист зможе закрити свої побутові та розважальні потреби. У місті є залізничний та автомобільний вокзали, продовольчі ринки (у тому числі рибний), магазини, понад 10 аптек, кафе, кінотеатр, місця для прогулянок та парк атракціонів. Враховуючи, що всі важливі локації зосереджені в центрі в пішій доступності одна від одної, вам не доведеться їздити на далекі відстані.

  • Залізничний вокзал "Новоолексіївка" +38-05534-3-21-56
  • Залізничний вокзал "Генічеськ" +38-05534-3-61-67
  • Автовокзал +38-05534-3-27-48

Залізничний вокзал у Генічеську Залізничний вокзал у Генічеську

Банківські послуги надають відділення чотирьох банків: "Ощадбанк", "Приват", "Crédit Agricole" та "Райффайзен Банк Аваль". Є кіоски самообслуговування та банкомати, в яких ви можете зняти готівку. Надіслати та отримати посилку можна в одному з трьох відділень "Нової Пошти" або в офісі компанії "Ін-Тайм". Центральна районна лікарня розташована за адресою пр. Миру, 130. Телефон: +38(055)343-58-38. Там же знаходиться цілодобова аптека, телефон: +38(055)343-21-32

Ринки в Генічеську

У місті працює 3 ринки, найбільший з яких «Центральний». На них представлені всі типові для ринкової торгівлі товари, починаючи від одягу, та закінчуючи продуктами харчування. Туристам варто звернути увагу на сезонні овочі, фрукти та величезний асортимент риби. Серед місцевих та привезених морепродуктів: креветка, бичок, камбала, пеленгас, сом, товстолоб. На торгових лавах великий вибір домашнього вина. Зверніть увагу, що у понеділок ринки не працюють.

  • Центральний ринок розташований поряд з автовокзалом по вулиці Дружби Народів, 64. Це головний торговий центр міста, в якому купують місцеві жителі. Туристи найчастіше приходять сюди за морепродуктами. Риба продається в сирому, замороженому, солоному, в'яленому та копченому видах. Креветку «бірючанку» можна придбати сиру та зварити самостійно – так ви будете впевнені у її свіжості. Зустрічається у продажу ікра азовського бичка. Якщо ви запланували шашлик, тут можна купити свіжу свинину, яловичину, баранину і не везти м'ясо з дому. Павільйони працюють з 06:00 до 14:00. Ціни на продукти середні по Геніческу, але нижчі, ніж на базарах Арабатки. Можна торгуватись.
  • Колгоспний (Фрунзенський) ринок знаходиться за адресою вул. Гоголя, 26 (на перехресті із проспектом Миру). Це також район автостанції, лише з іншого боку дороги від основного ринку. Тут торгують в основному овочами та фруктами, є молочна продукція та м'ясний відділ. На торгових лавах продаються промислові товари. Ціни нижчі, ніж на «Центральному», а рано-вранці можна купити ягоди та овочі за оптовими цінами. Графік роботи: 08:00 – 14:00.
  • Рибний ринок розташований у районі виїзду з Генічеська на Арабатську стрілку, в районі перетину вулиць Свободи та Верхньої Слобідки. Працює лише в літній період, і орієнтований переважно на туристів. Тут можна купити свіжовиловлену рибу та креветку, а також рибну консервацію домашнього приготування. Асортимент не великий, ціни вищі, ніж у центрі.

Кафе та ресторани Генічеська

У місті працюють понад 20 закладів громадського харчування (не рахуючи сезонних кафе на пляжі). Більшість розташована в центральній частині курорту, вздовж проспекту Миру. Серед них кав'ярні, бургерні, піцерії, кальянні та суші-бари.

  • У ресторані Veranda з 09:00 до 12:00 можна поснідати за прийнятною ціною. за 65 грн. ви отримаєте на вибір млинці з сиром, вівсяну кашу із фруктами або сирники з ягодами. за 89 грн. вам запропонують яєчню з помідорами та зеленню, а за 119 грн. англійський сніданок – смажені яйця з беконом, ковбасками, грибами та квасолею. Тут також великий вибір салатів, наприклад, «Цезар із куркою» коштує 98 грн. На вечерю можна замовити стейк "Рибай" по 110 грн. за 100 г або філе телятини з вишневим соусом за 155 грн. Розташований ресторан за адресою: вулиця Центральна, 14. Телефон: +38(099)000-77-37
  • Кафе «Червоний Дракон» знаходиться на «Алеї казок» і привертає увагу яскравим східним дизайном. Статуя дракона, маленький ставок і жаба, що сидить на штучному острівці це улюблені місця дітлахів. У меню великий вибір піци, ролів та китайської локшини «Wok». Приклад цін: гарячий рол Філадельфія - 140 грн, бургер з лососем - 190 грн, піца з шинкою і баварська - 130 грн. Працює послуга доставки. Телефон кафе: +38(050)787-50-08
  • Приміщення ресторану «PUB 28» здивує вас своїм оформленням. Кам'яні стіни та стеля у вигляді склепіння створюють відчуття перебування у середньовічному замку. Тут подають м'ясні страви та овочі на мангалі, бургери, рибу, салати і навіть варених раків. У меню великий вибір алкогольних коктейлів та пива. Приклади страв із цінами: шашлик із нашийка – 159 грн. за порцію, медальйони з телятини – 259 грн., бургер – 120 грн., тайський суп «Том ям» – 189 грн. Фішка закладу – старий рояль біля барної стійки. Паб працює з 11:00 до 24:00. Адреса: проспект Миру, 28. Телефон: +38(098)030-37-23

Інші популярні кафе в Генічеську: «Місячний блюз», «Ситий Кіт», «Sandal», «Heniches'k» та «Єреван». У літній сезон на міському пляжі відкриваються десятки точок харчування, починаючи від чебуречних і закінчуючи їдальнями. Тому, якщо ви не хочете готувати на відпочинку, проблем із харчуванням тут не виникне.

Куди піти і чим зайнятися в Генічеську?

Курорт привабливий для туристів не тільки Азовським морем та доступними цінами на відпочинок. У місті достатньо місць для піших прогулянок та проведення часу з дітьми, серед яких 3 парки та пішохідна «Алея Казок» на проспекті Миру.

Сквер Алея Казок

Алея Казок розташована вздовж проспекту Миру, між вулицями Дружби Народів та Гоголя. Раніше на цьому місці був порожній сквер зі старими лавками, але після появи тут супермаркету «АТБ» у 2012 році, бульвар почав перетворюватись на очах. Перший у Генічеську мережевий супермаркет та близькість центрального ринку створили у районі великий пішохідний трафік. Це стало «тригером» створення місцевої «стометрівки» та улюбленого місця відпочинку з дітьми серед городян та гостей міста. Так виникла чергова пам'ятка Геніческа – «Алея Казок» та новий умовний центр курорту.

Алея Казок у Генічеську, фото 1 Тематичні зони відпочинку в Алеї Казок

На 350-метровій прогулянковій ділянці розташовані дерев'яні будиночки, дитячі майданчики, атракціони, лавочки, гойдалки та альтанки. Але найголовніші атрибути – казкові персонажі на повний зріст. Серед них скульптура дракона, герої мультфільмів «Жив був пес», «Маша та Ведмідь», «Паровозик з Ромашково», Козаки, що везуть у возі бочки, Чеширський Кіт з «Аліси в країні чудес» і давно забутий "Робот-поліцейський". Оригінальні скульптури приваблюють любителів сфотографуватися, а влітку у них навіть вишиковується черга серед охочих зробити фото на згадку. У дерев'яних спорудах розміщені торгові кіоски, магазини та кафе. Найпопулярніші серед них: "Золото Тавриди", "Просто-Ква-Шинок", бургерна "Burger City", піцерія "Смачно Піца", «Корабель» та «Червоний Дракон».

Алея Казок у Генічеську, фото 2

Ідея створення "Алеї Казок" належить колишньому архітекторові Геніческу Сергію Григор'єву. Він же автор єдиного в регіоні «Сонячного годинника», у вигляді колодязя-журавля в етнічному стилі. Поперечина колодязя, вона ж «стрілка» годинника, має певну довжину і кут нахилу щодо землі. У сонячну погоду вона відкидає тінь на імпровізований циферблат у вигляді пнів по колу, із закріпленими на них числами. Найближчий сонячний годинник розташований на Приморській площі в Бердянську, але виконаний з каменю та металу.

У 2017 році тут з'явилася ще одна незвичайна композиція під назвою Алея Сакур. 10 дерев японської сакури було посаджено на честь 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Японією, а на її урочистому відкритті був присутній представник Посольства Японії. Тепер мешканці та гості Генічеська можуть милуватися цвітінням цих незвичайних для наших місць дерев, які добре прижилися за умов Приазовського клімату.

Центральний парк імені Тараса Шевченка в Генічеську

Міський парк Шевченка розташований за 300 метрів від автовокзалу. Відвідувачам доступні дитячі майданчики, атракціони радянських часів з колесом огляду, картинг-центр, траса для квадроциклів, батути та лабіринти. На території ставок із фонтанами, багато зелені та крамничок. У альтанках можна сховатися від спекотного сонця.

Центральний парк відпочинку в Генічеську Тінисті алеї та облагороджена територія парку Шевченка

Робота більшості атракціонів розрахована на другу половину дня та вечірній час. Серед культурних цінностей парку каплиця, пам'ятник Т.Г. Шевченка, «Загиблим війнам» та скульптура "Дельфіни". У торгових кіосках можна купити воду, попкорн, солодку вату та морозиво. У 2020 році в парку пройшла реконструкція, в ході якої доріжки були вимощені тротуарною плиткою, а старі лави замінені новими.

Парк слави

Парк слави розташований у південній частині міста на вулиці Свободи, в районі генічеського порту. На його невеликій території встановлено пам'ятники, що нагадують про події часів Другої світової війни. Це меморіальний комплекс на честь загиблих жителів міста, пам'ятник воїнам – визволителям Генічеська від фашистських окупантів та кована скульптура чотирма колосками як символ пам'яті про голодомор. Парк посаджений ялинами, вздовж алей встановлені лави. Місце для прогулянки та відпочинку без будь-якої інфраструктури.

Парк Афганської слави

Парк знаходиться на виїзді з Генічеська у напрямку села Придорожнє. Він заснований на вшанування пам'яті учасників воєнних дій в Афганістані 1979-1989 років. Тут закладено каплицю та пам'ятні знаки з меморіальними табличками. На них висічені імена учасників Афганської війни, прикордонників та ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. У парку обладнано дитячий майданчик, є альтанка, гойдалка, лавочки та туалет. На території висаджено молоді дерева.

Розваги в часовій доступності від Генічеська

За півгодини їзди від міста розташовано ще кілька місць, куди обов'язково можна з'їздити. У сусідньому селищі Генічеська Гірка знаходяться аквапарк «Акваленд» та дельфінарій «Оскар».

Популярні серед туристів та інші відомі локації на Арабатській стрілці, до яких можна доїхати 40-50 хвилин. Це «Гаряче джерело» та зоопарк «Сафарі» в Щасливцевому, рекреаційний комплекс «Арабатські Терми» та страусова ферма за селищем Стрілецьке.