Відпочинок в Урзуфі, сезон 2023

Невелика порада тим, хто планує відпочинок в Урзуфі в 2023 році — заздалегідь цікавтеся відстанню від вашого майбутнього місця проживання до пляжу. Селище Урзуф досить велике, тому деякі пансіонати та житло в приватному секторі розташовані не зовсім близько до берега Азовського моря, що може виявитися не зручним для осіб похилого віку або відпочиваючи з маленькими дітьми.

Найближчі вулиці до узбережжя: Прибережна, 2-а Набережна, Набережна, Сєдова, 1-а та 2-а Нова. Якщо ваша турбаза або гостьовий будинок знаходяться в селищі Бабах-Тарама, то середнє відстань до центру Урзуфа та його інфраструктури буде близько 3-х кілометрів.

Огляд курортного селища Урзуф на Азовському морі

Зведена таблиця вартості проживання →  Ціни 2023 на відпочинок в Урзуфі

Що подивитись поблизу →  Віртуальний тур еко-стежкою "Таємнича Берда"

Декілька корисних телефонів на замітку:

  • Таксі "Урзуф" +38-050-647-29-77
  • Автостанція (Маріуполь) +380-629-51-15-88
  • Залізничний вокзал (Маріуполь) +380-629-51-37-26
  • Мед. допомога, амбулаторія +38-06297-671-17

Збираючись відпочивати в Урзуфі, подбайте про готівку, т.к. у селищі лише одне відділення банку та один банкомат. Відділення "Ощадбанку" знаходиться по вул. Леніна 64, а банкомат на вул. Леніна 8-А. Найближчі відділення «Приватбанку» знаходиться у селищі Ялті, що на вул. Радянської д. 21, і в Мангуші.

Відпочинок в Урзуфі в 2023 році Урзуф розташований поряд з іншими курортними селищами — Юріївка, Ялта, Білосарайська коса та Мелекіно.

Урзуф – це гарне курортне селище на Азовському узбережжі, яке було засноване греками-переселенцями понад 230 років тому. Як курорт, селище розвивається відносно недавно, але його популярність зростає з кожним роком дедалі сильніше. Успіх Урзуфа простий – великі чисті облаштовані пісочні пляжі, дрібне тепле Азовське море, розвинена інфраструктура селища безліччю місць для відпочинку і розваг, і великий вибір житла в пансіонатах і базах відпочинку на будь-який смак і гаманець.

Вибір недорогого житла в Урзуфі досить великий, оскільки в літній сезон кімнати здають практично всі місцеві жителі. Для любителів відпочинку «дикуном» працюють два наметові містечка. Кемпінг «Крута» знаходиться в самому селищі і добре обладнаний. У кемпінгу є електрика, питна вода, душові, туалети, місця для шашлику та барбекю. Друге наметове містечко знаходиться у прилеглому селищі «Бабах-Тарамі». Він також добре обладнаний, але має досить крутий під'їзд.

Пляж біля приватного сектору Урзуфа Дільниця центрального громадського пляжу.

Якщо ви вдосталь насолодилися пляжним відпочинком і хочете прогулятися, вам буде цікава наступна інформація. В Урзуфі є «Шкільний музей», який був створений у 2003 році. підтримки селищної адміністрації. Фонд музею налічує понад 100 експонатів, які розкажуть вам про цікаві факти з історії селища та життя його мешканців. У музеї зібрано предмети побуту, одяг, господарське приладдя та знаряддя праці, які використовували предки. Працює екскурсовод, який у супроводі музейних експонатів та цікавих оповідань проведе вас крізь історію цього грецького селища.

Храм Михаила в Урзуфе Одна из урзуфских достопримечательностей — Храм Архистратига Михаила.

Гордістю мешканців та всього Першотравневого району є Храм Архістратига Божого Михаїла, який збудований у 1876 році, і є найстарішим храмом у всьому Приазов'ї. Храм було закладено дома дерев'яної церкви, побудованої в Урзуфі грецькими переселенцями. Висота храму складає 33 метри, а будівництво тривало протягом 15 років за участю архітекторів із Італії. Приміщення храму прикрашають понад 50 ікон у візантійському стилі. Храм пережив німецьку окупацію, а під час радянської влади був закритий. Зараз Михайлівська церква – це велика культурна історична цінність.

Ще однією місцевою пам'яткою є криниця «Урзуфська казка», яка була збудована у 2005 році. Всі знають, що на курорті питна вода переважно привізна, а в цій криниці будь-хто може вгамувати свою спрагу. Крім того, тут можна поповнити об'ємні запаси питної води, а також зробити фото на згадку.