Відпочинок у Кирилівці на Азовському морі, сезон 2023

Якщо ви плануєте їхати на відпочинок до Кирилівки вперше, то приділіть деяку увагу географічному "пристрою" селища. Це допоможе вам при подальшому виборі житла.

Найбільше пансіонатів, баз відпочинку ви знайдете на Федотової косі. На ній же на самому початку знаходяться аквапарк Острів Скарбів і дельфінарій. На косі Пересип багато турбаз "радянської епохи" з великими зеленими територіями. Найнижчі ціни на житло 2023 року в центральному районі курорту Кирилівки.

Який район Кирилівки обрати для відпочинку та проживання

  Зведена таблиця вартості проживання →  Ціни 2023 на відпочинок та житло в Кирилівці

Житло в Кирилівці представлене номерами в готелях, пансіонатах, базах відпочинку, номерами в санаторії та кімнатами в приватному секторі. Ви можете оселитися на літній відпочинок в одному з 5 районів: Центр, коса Пересип, коса Федотова, мікрорайон Степок та Острів Бирючий. Кожен має свої переваги та недоліки, про які ми розповімо нижче.

Центр, Санаторний, Царське Село

  Каталог баз відпочинку та готелів у Центрі дивітьсяза цим посиланням.

Це адміністративна частина селища з основними елементами інфраструктури, де мешкають місцеві. У центрі Кирилівки розташована селищна рада, автостанція, медпункт, аптеки, відділення банків та дільниця поліції.

Відпочинок у Кирилівці біля центрального фонтану Місце відпочинку біля фонтану в центрі Кирилівки (фото © LoviLeto.com.ua)

  • Плюси проживання в центрі: близькість курортних розваг, ринку, автостанції, магазинів та кафе. Ціни на житло нижчі, ніж в інших районах, за рахунок віддаленості від моря, відсутності власного пляжу та великої кількості пропозицій у приватному секторі. Район підійде для молоді, у чиїх пріоритетах атракціони, відвідування розважальних закладів та нічних дискотек, а також для туристів з обмеженим бюджетом на відпочинок. Можливість відвідувати процедури санаторію «Кирилівка».
  • Мінус проживання в центрі: більшість варіантів розміщення розташовані на другій і третій берегових линях, а дорога до пляжу займає від 10 до 30 хвилин ходьби. Для батьків з маленькими дітьми цей факт може стати вирішальним, тому, перш ніж бронювати номер, перегляньте розташування вашого об'єкта на карті. Пляжі в сезон багатолюдні, спуск до деяких з них сходами через нависаючий глиняний обрив. Якщо ви розглядаєте варіант проживання поряд з аквапарком, врахуйте, що там шумно. На нього території розташований клуб просто неба «Aquadance», і під час вечірок гучна музика може вам заважати. Особливо це актуально при розміщенні в будиночках із поганою шумоізоляцією.

Основні розваги та інфраструктура для мешканців центральної частини: містечко атракціонів, луна-парк «Адреналін-Шоу», дискотеки «Пелікан» та «Галактика». На кордоні з Федотовою косою розташовані дельфінарій «Оскар» та аквапарк «Острів Скарбів».

Дельфінарій Оскар у селищі Кирилівка Шоу з дельфінами в кирилівському дельфінарії Оскар

З дітьми можна відвідати зворушливий зоопарк, кінний театр «Кирилівська Січ», тераріум та акваріум. Для бажаючих відчути гострі відчуття, навпроти Місяця-парку є прокат квадроциклів. У сезон працюють десятки кіосків із вуличною їжею, рибою, домашнім вином, а також кафе: «Золотий Лев», «Підкрепіца», «Хуторок», «Айсберг», «Сакура» та ін.

Центральний ринок у Кирилівці Вигляд на невелику частину Центрального ринку (фото © LoviLeto.com.ua)

На центральному ринку можна придбати морепродукти, шашлик, солодощі, фрукти, овочі та пляжні аксесуари.

Житло у приватному секторі центру – це основний сезонний дохід більшості місцевих жителів, тому табличка «Здається житло» або "Економ відпочинок у Кирилівці" висить практично на кожному паркані. І якщо 10 років тому варіанти розміщення були представлені переважно номерами «Економ» у спільному дворі з господарями, то нині центральна частина Кирилівки активно забудовується новими готелями. Особливо це стосується мікрорайонів «Санаторний» та «Царське село». З'явилися пансіонати з великим номерним фондом, що пропонують «Люкси» зі зручностями та десятки нових приватних готелів. Станом на 2021 рік у центрі функціонує понад 150 об'єктів розміщення.

Центральний район Кирилівки лідирує за кількістю гостьових будинків з басейном на території. Особливо в тих випадках, коли дорога до пляжу займає від 15 хвилин і більше. Таким чином, туристам компенсується час на похід до моря та назад і дозволяє купатися у погану погоду.

Район «Коса Пересип»

  Каталог баз відпочинку на косі Пересип дивітьсяза цим посиланням.

Коса Пересип йде на північний схід від центральної частини Кирилівки, у напрямку сусіднього курорту Степанівка Перша, розділяючи Молочний лиман та Азовське море. Протяжністю 9 кілометрів вона закінчується промоїною, через яку починається заповідник «Степанівська коса». Загалом на косі працює близько 150 готелів та баз відпочинку.

Коса Пересип у Кирилівці По всій довжині Пересип широкі та просторі пляжі. І навіть у пік сезону місця вистачає всім. (фото © LoviLeto.com.ua)

Дістатись потрібного вам пансіонату можна особистим транспортом, йдучи ліворуч при в'їзді до Кирилівки, на таксі та маршрутці №1 від автовокзалу.

  • Плюси проживання на косі Пересип: якщо ви любите тишу та спокійний відпочинок з дітьми – це місце для вас. Тут немає нічних клубів та галасливих барів, винятком можуть кафе на території турбаз. Ціни на житло нижчі, ніж на Федотовій косі, але вищі, ніж у центрі. Любителі відпочинку «дикуном» знайдуть достатньо простору, щоб розбити табір у наметовому містечку.
  • Минуси проживання на косі Пересип: погане дорожнє покриття, що потребує капітального ремонту. За дискотеками та розвагами треба їхати до центру. На базах з боку лиману буває багато комарів.

Головні інфраструктурні об'єкти коси Пересип базуються на самому її початку, на кордоні з центральним районом. Працює продовольчий ринок, парк атракціонів, нічний клуб "Ріо", магазин «Вина Миру», кафе «Фішка» та аптека. Другий невеликий ринок знаходиться в середній частині Пересипу, і є кілька торгових кіосків, що стоять уздовж дороги. Там же знаходиться банкомат «Приватбанку» та аптека. На ринку можна купити воду, алкоголь, сигарети, перекусити пловом, шашликом та коржами з тандира.

Район «Федотова коса»

  Каталог баз відпочинку на косі Федотової дивітьсяза цим посиланням.

Федотова коса — намива піщана коса, довжиною понад 20 кілометрів, що відокремлює Утлюцький лиман від Азовського моря. Це найпопулярніший курортний район для відпочинку в Кирилівці, що підійде всім туристам без винятку.

Відпочинок у Кирилівці на Федотовій косі Типова ділянка Федотової Коси — забудова готелями та широкий пляж для комфортного відпочинку (фото © LoviLeto.com.ua)

  • Плюси проживання на Федотовій косі: близькість моря та розвинена інфраструктура, можливість користуватися всіма курортними благами в одному місці. Величезний вибір житла на будь-які вимоги, багато пропозицій з басейнами, котеджів на першій лінії, та приймаючих з домашніми тваринами. Пологий берег, без спусків сходами, впорядковані пляжі.
  • Минуси проживання на Федотовій косі: немає відділень банків, супермаркетів та лікарні. Місцеві кафе відкриваються лише на літній період та набирають персонал на сезон. Звідси відповідне обслуговування та орієнтованість на потік туристів. Якщо ви їдете автобусом нерегулярних перевезень – будьте готові, що вас привезуть останніми і заберуть першими. Більшість сезонних рейсів з Дніпра та Запоріжжя розвозить туристів спочатку по косі Пересип, і тільки потім Федотовою. Це може тривати від 1 до 1,5 години.

Федотова коса та Утлюцький лиман З північного боку Федотова коса омивається Утлюцькім лиманом (фото © LoviLeto.com.ua)

Бази відпочинку Федотової коси пропонують різні умови проживання. Це бюджетні номери в дерев'яних будиночках, окремо котеджі зі зрубу, номери «Стандарт», «Напівлюкс» і «Люкс» в пансіонатах, а також і «VIP» апартаменти в сучасних готелях. Перші турбази тут з'явилися в 70-х роках, і будувалися вони від підприємств своїх співробітників. Пізніше район почав забудовуватись приватними готелями, будівництво яких триває донині. І якщо раніше наявність туалету та душа на території вважалося нормою, то зараз «розпещеного» туриста приваблюють басейнами, власними кафе, дитячою анімацією та номерами з видом на Азовське море.

Мікрорайон «Степок»

  Каталог готелів на Степці та Бирючем дивіться → за цим посиланням.

Наприкінці Федотової коси знаходиться мікрорайон Степок — колишнє рибальське селище, за яким починається природоохоронна зона. Район користується популярністю у туристів з дітьми, орієнтованих на спокійне проведення часу.

Фото з повітря на Степок у Кирилівці Вигляд на Степок з повітря (фото © LoviLeto.com.ua)

Із 32 об'єктів розміщення у Степку – 17 мають басейни. Тут розташовані популярні приватні пансіонати, такі як «Azov le Chalet», «Кораловий Острів» та «Тиха Гавань», авто кемпінг та 5 вулиць з житловими будинками.

  • Плюси проживання: близькість заповідної зони Бирючого острова та чисте відкрите море. За селищем починаються дикі безлюдні місця з незайманою природою. У порівнянні з центром, кількість відпочиваючих тут менша, що відбивається на чистоті пляжів та їх завантаженості. Недороге житло в приватному секторі, наприклад, гостьовий будинок «Курортний Дворик» та «Артишок». Немає галасливих барів та нічних дискотек, що заважають спати гучною музикою. Район добре підійде відпочиваючим із маленькими дітьми.
  • Минуси проживання: Район Степок знаходиться на ділянці розширення коси, і деякі варіанти розміщення віддалені від моря. Якщо ви оселилися ближче до лиману, то дорога до моря буде займати 12-15 хвилин ходьби. Для активної молоді тут немає локацій, визначних місць також немає.

Маршрутка до селища Степок Маршрутне таксі №2 від кирилівської автостанції до селища Степок (фото © LoviLeto.com.ua)

У Степку є невеликий ринок біля бази «Меліоратор», аптека, кафе «Від заходу сонця до світанку», «Rich», «Домашня кухня» та продуктові магазини. Інших інфраструктурних об'єктів тут нема. Але завдяки налагодженому транспортному сполученню, за 15 хвилин автобусом №2 можна дістатися центру та всіх розважальних закладів у Кирилівці.

Район «Бирючий Острів»

Найвіддаленіший курортний район «Бирючий Острів» розташований за 19 кілометрів від центру Кирилівки і за 10 кілометрів від Степку. Географічно це острів, який до 1929 року був відрізаний протокою від Федотової коси. Протока природним чином змило піском, у результаті чого утворився тонкий перешийок, що сполучає заповідну зону з материком.

Кирилівка: дорога на відпочинок до острова Бирючий Початок десятикілометрової піщаної дороги до Бирючого від району Степок (фото © LoviLeto.com.ua)

  • Плюси проживання на Бірючому Острові: мальовниче узбережжя з чистими широкими пляжами, ширина яких сягає 70 метрів. Можливість відвідати заповідник «Азово-Сиваський національний природний парк» у рамках двогодинної екскурсійної програми, побачити рідкісних тварин та птахів, зробити унікальні фотокадри. Чистота води у морі помітно чистіша, ніж в інших регіонах Кирилівки.
  • Минуси проживання на Бірючому Острові: не ходить громадський транспорт, доїхати можна тільки автомобілем ґрунтовою горбистою дорогою. Немає супермаркетів, банкоматів, аптек, заправок та СТО, тому приїжджаючи сюди відпочивати, потрібно заздалегідь запастися всім необхідним. Багато комарів, обов'язково беріть із собою кошти від комах.

Зараз Бирючий - це елітний мікрорайон, орієнтований на клієнтів з високим достатком, які віддають перевагу спокою, подалі від скупчення людей. Родоначальницею курортної забудови послужила відпочинкова база «Золотий Берег». Її територію власники продавали частинами під будівництво готелів, що призвело до появи цілого котеджного селища у пляжній зоні. Серед популярних готелів: "Атлантіс", "Гольфстрім", "Stella Di Mare" та "Посмішка Фортуни".

З розваг доступний прокат каяків та дощок SUP, на яких можна вирушити на морську прогулянку. Громадське харчування представлено кафе «Бюрюк-бар», їдальнею бази «Золотий берег» та власними кафе у готелях. Є продуктовий магазин із великим асортиментом.

Кирилівка - один із найбільших курортів Приазов'я

Кирилівка - це морський курорт, розташований у Приазов'ї, у південній частині Запорізької області. Селище засноване півострові Меліта, що грецькою означає «Медовий». З південного сходу він омивається водами Азовського моря, із західного боку Утлюцький лиман, а з північно-східної Молочний лиман. У протилежні сторони від півострова розходяться дві піщані коси: Пересип та Федотова коса, що переходить в острів Бирючий. Острів є частиною Азово-Сиваського національного природного парку.

Вигляд на Кирилівку з висоти Кирилівка з висоти: вид на аквапарк (вгорі), дельфінарій (зліва внизу), парк «Кирилівська Січ» (праворуч внизу) (фото © LoviLeto.com .ua)

Унікальне розташування селища, між морем та двома солоними грязьовими лиманами, виділяють Кирилівку як кліматичний та бальнеогрязевий курорт. Влітку температура морської води біля берегів прогрівається до +30°С, а у лиманах до +39°С. Курортний сезон стартує наприкінці травня та закінчується в середині вересня, переходячи у оксамитовий сезон із закінченням наприкінці жовтня.

Останніми роками селище значно змінилося, а курортний бізнес розширився. Сьогодні Кирилівка пропонує курортникам не менш якісний відпочинок за інші морські курорти країни.

Відпочинок біля басейну в Кирилівці Головний тренд відпочинку в Кирилівці в 2023 році - це обов'язкова наявність басейну (фото&lbsp;© LoviLeto.com.ua)

Станом на 2021 рік тут офіційно працює близько 700 закладів оздоровлення, які сплачують туристичний збір. Такої кількості об'єктів розміщення, ліжкового фонду та кількості розваг немає в жодному приморському селищі та місті на північному узбережжі Азовського моря. Ні Бердянськ, ні Арабатська стрілка з Генічеськом не мають такої розвиненої інфраструктури.

  Відгуки відвідувачів та відпочиваючих:
Плюси та мінуси аквапарку Острів Скарбів
Плюси та мінуси дельфінарію Оскар

Популярність курорту говорить сама за себе: за рік Кирилівку відвідують понад 1,5 млн. туристів з Дніпра, Запоріжжя, Кам'янського, Кривого Рогу, Харкова та інших міст України.

У таблиці нижче наведено сумарну кількість інфраструктурних об'єктів Кирилівки, розташованих на територіях баз відпочинку станом на 2021 рік. Дані не включають об'єкти, що працюють поза оздоровчих закладів.

Об'єкт інфраструктури у Кирилівці Кількість
Кафе 116
Столові 70
Кінозали 10
Автомобільні стоянки 354
Ресторани 7
Банкетні зали 14
Заклади громадського харчування за системою «Шведський стіл» 11
Конференц-зали 5
Басейни 78
Басейни з підігрівом води 6
Бібліотеки 2
Сауни 11
Спортивні майданчики 72
Дитячі майданчики 262
Готелі з дитячими аніматорами 112
Рятувальні посади 82

Як дістатися до Кирилівки автобусом та приватною маршруткою

  Оголошення приватних маршрутних таксі дивіться → за цим посиланням.

З селищем добре налагоджено автомобільне сполучення, яке дозволяє приїхати до Кирилівки з будь-якого великого міста України. Ви можете доїхати автомобілем або рейсовим автобусом, що прямує до автостанції курорту «Новий автовокзал».

Автобуси та приватні маршрутні таксі — найзручніший варіант дороги, якщо не брати до уваги автомобіль. У сезон з Дніпра, Запоріжжя, Кам'янського, Краснограда, Новомосковська, Сум, Харкова, Києва та Кременчука курсують літні маршрутки, які доставлять вас до бази відпочинку. Збір у вашому місті здійснюється за районами. Після закінчення відпочинку вас заберуть біля воріт вашого готелю та відвезуть назад додому. Мінус, з яким ви можете зіткнутися: якщо їдете великим автобусом, вас можуть півтори години возити Кирилівкою, поки не розвезуть усіх пасажирів. Наприклад, вам потрібен кінець Федотової коси, а автобус спочатку розвозить Пересип та Центр, і тільки тоді висаджує Федотоку та Степок.

Автовокзал у Кирилівці Невеликий та сучасний кирилівський автовокзал

Автовокзал Кирилівки розташований за адресою: проспект Азовський, 12. У сезон він реалізує квитки за такими напрямками: Запоріжжя, Дніпро, Київ, Полтава, Харків, Донецьк, Херсон, Миколаїв та Одеса. Тут є табло з інформацією про розклад руху автобусів, банкомат, магазин та лавочки. Зал очікування відсутній. Телефон довідкової служби: +38(06131)6-93-28

Каси працюють за наступним графіком:

  • Каса №1: з 06:00 до 15:00, перерва з 13:00 до 13:45. Попередній продаж квитків з 06:00 до 15:00.
  • Каса №2: з 06:00 до 15:00, перерва з 12:00 до 12:45. Попередній продаж квитків з 06:00 до 16:00.

Найактивніший період руху транспорту припадає з початку червня до кінця серпня, коли до регулярних рейсів додаються приватні перевізники.

Основний пасажиропотік у Кирилівку направляється з Мелітополя, за 65 км від селища. Там автобуси формуються у трьох точках:

  • Залізничний вокзал: вул. Гетьмана Сагайдачного 264, телефон: +38(0619)47-83-22
  • Автостанція №1 (АС-1): вул. Інтеркультурна 204 А, телефон: +38(0619)44-82-41
  • Автостанція №2 (АС-2): вул. Університетська, 2 (р-н Центрального ринку). Телефон: +38(0619)-44-82-17.

Автовокзал АС-2 у Мелітополі розташований ближче до виїзду з міста, і з нього здійснюється найбільший пасажиропотік на Азовське узбережжя. У сезон маршрутки вирушають кожні 15-20 хвилин. Час у дорозі становить 1 год.

Дивіться також →  Особливості поїздок до Кирилівки з Дніпра та Запоріжжя

Зверніть увагу, що за прибуттям до Кирилівки автостанція є кінцевим пунктом проходження рейсових автобусів. Щоб дістатися потрібної бази відпочинку доведеться скористатися послугами маршруток чи таксі.

  • Доїхати на косу Пересип від автостанції можна маршрутом № 1. Автобус слідує через центр селища до дитячого табору «Лазурна Веселка», проїжджаючи 2/3 коси.
  • Доїхати на Федотову косу та Степок можна маршрутом №2.

Як дістатися поїздом

У Кирилівці немає залізничної станції, а найближчий вокзал розташований у Мелітополі. Туди прибувають поїзди з Києва, Харкова, Полтави, Львова, Луцька, Івано-Франківська, Ковеля та Мінська. Пересісти на маршрутку до моря можна прямо на залізничному вокзалі, що дуже зручно.

Як доїхати автомобілем до Кирилівки

  • З Києва: прямуйте трасою Е40/М03 через Бориспіль у бік Полтави, поверніть на трасу Р52 на Решетилівці, потім по Р08 через Кам'янське до Запоріжжя. Проїжджаєте по Е105 Мелітополь і повертаєте ліворуч на Кирилівку. Відстань 705 км, орієнтовний час у дорозі – 10 годин, 30 хвилин.
  • З Харкова: трасою Е105 через Красноград до Новомосковська, потім повернути на Запорізьку трасу, і через Василівку та Мелітополь доїхати до місця призначення. Відстань 474 км, час у дорозі 6 годин, 50 хвилин.
  • З Сум: прямуйте Н12 до Охтирки, поверніть на трасу P46 у бік Е40/М03 на Харківську область. Потім поверніть на трасу Е105/М29 через Новомосковськ, Е105 до Василівки і Т0820 до Кирилівки. Відстань 630 км, час у дорозі 9 годин.
  • З Кривого Рогу: Н11 у напрямку Дніпра, поверніть на Н08 до Запоріжжя, через Мелітополь. Відстань 400 км, час у дорозі 5 годин 30 хвилин.
  • З Полтави: рухайтеся трасою P11 через Красноград, потім Е105 через Новомосковськ до Запоріжжя і Т0820 до кінцевої точки. Відстань 453 км, час у дорозі 6 годин, 40 хвилин.
  • З Дніпра: маршрут слідує через Запоріжжя трасою H08. Через греблю переїжджаєте на лівий берег та виїжджаєте на Е105 у напрямку Василівки. Потім по Е105 через Мелітополь та Лиманське. Відстань 273 км, час у дорозі 5 годин, 50 хвилин.
  • З Запоріжжя: лівим берегом виїжджаєте на трасу Е105, через Василівку, Абрикосівку, проїжджаєте Мелітополь. Повертаєте на Т0820 біля скульптури з Оленем у бік Кирилівки.

Відпочинок з дітьми у Кирилівці. Дитина буде задоволена!

Тему дитячого відпочинку в Кирилівці можна поділити на два напрямки. Це спільне перебування батьків із дітьми та самостійний відпочинок дитини у дитячому оздоровчому таборі. Обидва варіанти у достатній кількості доступні на території курорту.

Ваше чадо не перебуватиме на пляжі цілий день, тому йому необхідно організувати дозвілля поза морем. Це завдання беруть він пансіонати, встановлюючи на території різноманітні розважальні об'єкти для дітлахів.

Ігрові майданчики

Ця опція існує практично в кожному готелі або гостьовому будинку. Навіть найбюджетніші будинки в приватному секторі обладнають територію як мінімум пісочницею. з іграшками.

Зона відпочинку для дітей у Кирилівці Затишний дитячий куточок на турбазі «Марічка»

Бази відпочинку з великим номерним фондом пропонують дітлахам гойдалки, батути, гірки, будиночки, каруселі, настільний теніс, аерохокей тощо.

Дитяча анімація

Це відмінний спосіб розважити дітей та залучити їх до процесу творчості. Крім того, це шанс батькам відпочити та приділити дорогоцінний час самому собі. Аніматори проводять розважальні програми, виходячи з вікових обмежень дитини, а деяким вдається залучити до заходу підлітків і навіть батьків. Проводяться конкурси, зарядки, уроки творчості та акторської майстерності, квести, водні перестрілки, інтерактивні програми, тематичні та сімейні свята, дискотеки.

На території Кирилівки дитячий персонал працює більш як на 140 базах відпочинку. З них 60 на об'єктах Федотової Коси, 52 на Пересипу та близько 30 у Центрі. Звідси можна зробити висновок, що власники пансіонатів наголошують на розвитку ніші відпочинку з дітьми та залучення сімейних туристів. Серед баз відпочинку з аніматорами найбільш відомі: «Водний Світ», «Буревісник», «Перлина Прибою», «Пересип» та «Panorama».

Додаткові послуги для дітей

На багатьох базах відпочинку в Кирилівці ви зможете знайти прокат велосипедів, ігрові кімнати, надувні батути, машинки з електричним та педальним приводом, кінозали для перегляду мультфільмів та кіно. комп'ютерний клуб. А такі комплекси як «Дикун» та «Енергодар» навіть мають власні бібліотеки. Більшість послуг закладено у вартість номера, але за користування деякими з них вас вимагатимуть оплату.