Дитячі табори на Азовському морі, сезон 2023

Наближається літній сезон 2023 року, і значить багато мами та тата починають замислюватися над тим, щоб відправити своє улюблене чадо до дитячого табору на Азовське море. В наш час у батьків є величезний вибір оздоровчих центрів: з вивченням іноземних мов, з організацією походів, музичні, мистецькі, театральні, спортивні.

Психологи рекомендують приймати рішення про вибір дитячого табору разом із дитиною, враховуючи саме її інтерес до тематичного ухилу, а не ваш. Адже, в першу чергу, діти їдуть на відпочинок, оздоровлення та навчання навичкам самостійного життя. А "творчий ухил" - це лише допоміжний механізм для м'якої адаптації дітей у новому колективі.

Дитячий табір ОрляткоДитячий табір Орлятко Арабатська стрілка; в кімнатах від 4-х до 7-ми дітей, умивальники та туалети на поверсі, свій пляж.

Дитячий табір Райський Куточок у БердянськуДитячий табір Райський Куточок Бердянськ; розміщення по 4-5 осіб у номері, свій пляж, є окремі кімнати для гостей табору.

Дитячий табір ДельфінДитячий табір Дельфін Генічеська Гірка; на 240 місць, кімнати на 3х-4х осіб, санвузол на поверсі, в корпусах по 80 осіб, цілодобова охорона.

Дитячий табір Гренада у СтрілковомуДитячий табір Гренада Стрілкове; велика територія, спортивний ухил, кімнати на 4-5 дітей. Загальна місткість 550 місць.

Дитячий табір КуликаДитячий табір ім. Іллі Кулика Арабатська стрілка; соціальна спрямованість для дітей-сиріт, інвалідів, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей.

Дитячий табір Івушки в ЩасливцевомуДитячий табір Івушки Арабатська стрілка; на 450 місць, кімнати на 5 осіб, зручності на поверсі, 50 метрів до пляжу, своя артезіанська свердловина.

Дитячий табір Олімпієць у СтрілковомуДитячий табір Олімпієць Стрілкове; на 320 місць, проживання по 4 особи, туалети на поверхах, 30 метрів до моря, є корпус для батьків.

Дитячий табір Вогник у КирилівціДитячий табір Вогник Кирилівка; проживання по 5 дітей, в кімнатах балкони з видом на море, проводиться Спартакіада.

Дитячий табір Лазурна ВеселкаДитячий табір Лазурна Веселка Кирилівка; великі кімнати на 5 осіб, харчування "шведський стіл", екскурсії в Кінний театр, Акваріум.

Дитячий табір Салют у КирилівціДитячий табір Салют Кирилівка; 4-х та 5-ти місцеве розміщення, свій пляж, "шведський стіл", номери для батьків.

Дитячий табір Зміна у КирилівціДитячий табір Зміна Кирилівка; на 320 місць, розміщення по 3-4 особи, харчування "шведський стіл", 30 метрів до берега.

Дитячий табір Райдужний в ЮріївціДитячий табір Райдужний Юр'ївка; на 320 місць, кімнати для проживання 8-ми дітей, етнофестиваль «Козацька хвиля», екскурсії по Ботанічному саду.

Дитячий табір Сонячний в ЮріївціДитячий табір Сонячний Юр'ївка; на 640 місць, 5-ти місні кімнати, спеціальні заняття з туризму, програма «Sanitasproaqua».

Дитячий табір Весна у БердянськуДитячий табір Весна Бердянськ; свій пляж, 6-місні кімнати в двоповерхових корпусах, зручності на поверхах.

Дитячий табір Смарагдове Місто в БердянськуДитячий табір Смарагдове Місто Бердянськ; на 540 місць, проживання в кімнатах по 5-6 осіб зі зручностями на кожному поверсі.

Дитячий табір Іскра у БердянськуДитячий табір Іскра Бердянськ; на 300 місць, у кімнатах по 4-5 осіб, цілодобова охорона, поїздки до Дельфінарію, екскурсії до Бердянського музею.

Дитячий табір Мрія у БердянськуДитячий табір Мрія Бердянськ; кімнати на 5-6 дітей, зручності на блок із 4 кімнат, свій пляж, басейн, Wi-Fi Skype

Дитячий табір Молода Гвардія у БердянськуДитячий табір Молода Гвардія Бердянськ; на 380 місць, проживання по 5-6 осіб у кімнаті, свій пляж, відвідування зоопарку, екскурсії.

Дитячий табір Морська Хвиля у БердянськуДитячий табір Морська Хвиля Бердянськ; на 200 місць, кімнати по 6-10 осіб, туалети на поверхах, свій пляж, екскурсійне відвідування зоопарку та Бердянська.

Дитячий табір Сонячний у БердянськуДитячий табір Сонячний Бердянськ; на 240 місць, 3-5-ти місні номери з видом на затоку, програма "English World Camp".

Дитячий табір Чайка у БердянськуДитячий табір Чайка Бердянськ; на 280 місць, проживання дітей у 4-х (туалет на блок) та 6-ти (санвузол на поверсі) місцевих номерах, зміни від 14 до 21 дня.

Дитячий табір Факел у БердянськуДитячий табір Факел Бердянськ; санаторний тип, розміщення від 4-х до 6-ти осіб, прогулянки на катері, свій пляж.

Дитячий табір Червона Гвоздика у БердянськуДитячий табір Червона Гвоздика Бердянськ; на 700 місць, кімнати для дітей на 3-5 осіб, 2 басейни, спелеокамери.

Дитячий табір Гагаріна у БердянськуДитячий табір им. Гагаріна Приморськ; на території є Wi-Fi, проводиться Online відеотрансляція з 5-ти камер для батьків.

Дитячий табір Меотида у Приморську Дитячий табір Меотида Приморськ; перша лінія від моря, біля "Обітної коси", проживання по 4-5 осіб, цілодобова охорона.

Дитячий табір Ювілейний у Приморську Дитячий табір Ювілейний Приморськ; перша лінія, розміщення по 4-6 осіб, територія 8 га, 6 корпусів.

Дитячий табір Салют у ПриморськуДитячий табір Салют Приморськ; 70 метрів до свого пляжу, озеленення, проживання по 4 дитини в кімнаті.

Дитячий табір Дніпро у ЩасливцевомуДитячий табір Дніпро Арабатська стрілка; розміщення по 2-4 особи, є корпус для батьків, своя свердловина.

Дитячий табір СокілДитячий табір Сокіл Арабатська стрілка; перша лінія, свій пляж, цілодобова охорона території, при приготуванні їжі використовується артезіанська вода.

Дитячий табір Приморський у ЩасливцевомуДитячий табір Приморський Арабатська стрілка; вісім корпусів, у кімнатах по 4 місця, табір розрахований на 432 особи.

Дитячий табір Альбатрос у СтрілковомуДитячий табір Альбатрос Арабатська стрілка; перша лінія, свій піщаний пляж, 2-х та 1-поверхові корпуси.

Збираємось у дитячий табір

Згадуючи своє дитинство, ми будемо захлинаючись розповідати як у таборі добре, чим там займаються діти тощо. Але варто взяти до уваги вік дитини. Класично вважається, що його можна відправляти до табору починаючи з 7 років, тобто з молодшого шкільного віку. Насправді все залежить від конкретної дитини. Хтось і раніше з особливим задоволенням піде в галасливу дитячу компанію. Веселитиметься, всю зміну не згадуючи про батьків, а хтось і в 12-14 років почуватиметься незатишно. Тому вік особливого значення немає.

Відпочинок у Бердянську у дитячому таборі

Звідси випливають проблеми адаптації до нових умов. Великий вплив на неї надають вихователі та вожаті. При правильному нагляді та організації дозвілля проблем не виникне. Потрібно дати дитині можливість тримати з вами зв'язок. Ви можете спілкуватися з вожатими та вихователями. Так можна побачити повну картину. Часто трапляються випадки, що дитина наступного дня дзвонить і в сльозах просить батьків забрати її. Яке материнське серце витримає таке? Однак не варто поспішати. Це перший урок самостійного життя. За кілька днів він забуде про те, що хотів додому і буде веселитися.

Оздоровчі центри можна поділити за часом роботи. Є літні, весняні, осінні, і ті, що приймають дітей цілий рік. На що варто звернути увагу, вибираючи відпочинок для улюбленого чада.

Вибір напряму. Залежно від захоплень вашої дитини, потрібно підібрати для неї найцікавіший відпочинок з огляду на тематичну спрямованість дитячого табору.

Дитячі захоплення

Викладацький склад. Краще заздалегідь дізнатися, які люди працюють у цьому центрі. Який у них досвід. Які відгуки щодо роботи з ними. Поговоріть з батьками дітлахів, які відвідували цей заклад у минулих роках. Якщо це студенти, для яких табір разовий підробіток, то, швидше за все, діти там нікому не потрібні. Дитині має бути забезпечена постійне цікаве дозвілля, щоб він не нудьгував і не знаходив занять сам. До хорошого це не доведе. Грамотні фахівці зроблять відпочинок незабутнім. Він приїде задоволений, веселий, відпочив, у нього буде купа друзів. Якщо викладачі не займаються чи погано займаються групою, то діти знаходять собі зовсім недитячі розваги.

Безпека. Що надає цей табір, які гарантії? Ви повинні бути впевнені, що дитина буде в повній безпеці, повернеться в цілості та безпеці. Центри, які розташовані на Азовське море (або будь-яке інше) повинні мати сертифіковані безпечні пляжі та спеціальних інструкторів для контролю поведінки на морській воді.

Дитячі табори на Азовському морі

Віддаленість від дому. Якщо ваша дитина скромна, не товариська, то спокійніше і вам і їй буде в місці неподалік будинку. Якщо у вас товариська та самостійна дитина, то можна його надсилати вже далі.

Умови проживання. Важливий фактор. Якщо діти живуть у старих будиночках, у яких протікає дах, вмиваються на вулиці та ходять у туалет на подвір'я, то краще утриматися від покупки путівки до такого закладу.

Збори. Практично всі табори пишуть у своїх брошурах або на сайтах предмети, які слід взяти із собою.

  • предмети особистої гігієни (зубна щітка, паста, мило, гребінець, мочалка, шампунь, гель для душу, манікюрні ножиці або кусачки), рушник;
  • одяг, взуття та більше (у тому числі нічна сорочка);
  • не забудьте покласти купальник (плавки);
  • парасолька або пара одноразових плащ-накидок;
  • засіб від комах - у деяких курортних селищах, що розташовані на Азовському морі, досить багато комарів.

З собою брати не слід: дорогі речі (МР3 плеєр, дорогий телефон, ноутбук і т.д.), ювелірні вироби. Якщо адміністрація організує екскурсії, то фото сесії. прорахуйте орієнтовно скільки потрібно дати із собою грошей.

Спортивний відпочинок у таборі

Користу літніх оздоровчих центрів уже давно доведено. У ньому відбувається навчання самостійності, формування особистості, усвідомлення себе у суспільстві. Заодно і поправляє здоров'я, знайомиться з новими людьми, набирається нових вражень. Багато дітей згадують відпочинок у дитячому таборі, як один із найкращих моментів дитинства.