Пляж на Верховій у Бердянську: редакційний огляд.

Пляж Верхова у Бердянську

Пляж «Верхова» тягнеться вузькою береговою лінією від початку Бердянської коси до району «Макорти». З одного боку, він омивається відкритим Азовським морем, а з іншого — грязьовим. лиманом «Краснопер» та озером «Довге». Берег піщаний з черепашкою, шириною від 5 до 15 метрів, місцями порослий очеретом. Море дрібне та чудово підходить для відпочинку з дітьми. Пляж підійде відпочивальникам, які оселилися в районі «Верхова», «Курорт» або «Макорти», а також усім, хто віддає перевагу самоті з первозданною природою.

Пляж можна умовно розділити на дві частини – центральну частину, розташовану на кінцевій зупинці автобуса №20 в районі бази відпочинку «Лазурна-2», та «Дикий пляж», який знаходиться за 500 метрів зліва. Іноді під "пляжем на Верховій" мають на увазі саме Дикий пляж.

Дикий пляж на Верховій, фото 1

Інфраструктура

Основні об'єкти інфраструктури зосереджені в центральній частині пляжу, поблизу зупинки, і чим далі ви пройдете берегом – тим менше людей буде навколо. Тут розташовані біотуалети, роздягальні, літні кафе з розливним пивом і перекусами, кіоск з піцою.

Є намет із пляжними аксесуарами та сувенірами, в якому можна придбати надувні кола, матраци, дитячі іграшки, сувенірні чашки та магнітики. Приватники продають в'ялену та копчену рибу, домашнє вино. Ви можете взяти в оренду шезлонги та парасольки як погодинно, так і на цілий день. Розваг тут не багато: водна гірка, нанесення тимчасових біо-тату та розпис хною.

Дикий пляж на Верховій, фото 2

Плюси пляжу на Верховій (Дикий пляж)

Головною перевагою цього місця є відкрите Азовське море та чиста вода, а також можливість усамітнитися. Любителям відпочивати із наметом підійде дикий пляж. Відпочинок поєднати з оздоровчими процедурами у грязьових лиманах "Краснопер" та озера Довге. Тут можна побачити туристів, обмазаних брудом з ніг до голови, які очікують на цілющий ефект.

Мінус пляжу Верхова

В останні роки берег сильно розмило штормами, від чого він уже став. При вході у воду трапляється каміння, про що попереджають спеціальні таблички на піску. У кущах та під деревами багато сміття, яке відпочиваючі полінувалися донести до сміттєвих баків. Брудний громадський туалет. У період сильного вітру тут утворюються великі хвилі, що ускладнює купання.

Як дістатися до пляжу на Верховій

Автобусом № 20 (Автовокзал – Лазурна-2) до кінцевої зупинки. Маршрутка зупиняється за 30 метрів від берега, ціна квитка 6 грн. Якщо ви хочете потрапити в дику частину пляжу. вам потрібно пройти 500 метрів уліво. Перша маршрутка відправляється від автовокзалу о 07:00 ранку, остання йде з Верхової о 20:00. Надвечір на зупинці збирається велика черга, тому приходьте наперед. Якщо ж ви запізнилися на останній рейс, можете скористатися послугами таксі, замовивши машину за коротким номером «239».

Автомобілем до пляжу «Верхова» можна проїхати вул. Маяковського, в районі автобусного кільця, орієнтир база відпочинку «Лазурна-2». До дикого пляжу треба їхати вул. Рудневий, далі через садове товариство «Верхова», потім уздовж лиману «Краснопер» ґрунтовою дорогою. Їхати бажано за сухої погоди, т.к. після дощу проїзд буде складним через глибоких калюж і в'язкого ґрунту.

Якщо ви бажаєте відпочивати в Бердянську ближче до пляжу на Верховій або Дикому пляжі — зверніть увагу на такі варіанти:

ФОТО: "Верхова (Дикий пляж)"

Пляж Верхова - Дикий пляж на карті Бердянська

Координати GPS навігатора для проїзду до пляжу на авто: 46°45'01.5"N 36°51'20.7"E

Загальний каталог бердянських пляжів дивіться за посиланням → Усі пляжі Бердянська 2023