Пляж санаторію «Бердянськ»: редакційний огляд.

Пляж санаторію Бердянськ

Пляж санаторію "Бердянськ" вважається одним із найпопулярніших на Близькій косі. Він розташований у районі «Курорт», за 100 метрів від корпусу санаторія Бердянськ, за адресою: бул. Тінистий, 12. Довжина пляжу складає 400 метрів, а ширина – до 40 метрів. Морське дно невелике, підходить для дитячого купання. Берег складається з піску, черепашки та дрібної гальки.

Територія поділена на дві зони відпочинку з навісами - нижня вздовж берега біля води, і верхня за 30 метрів від моря. Між цими зонами проходить 200-метрова прогулянкова алея з лавочками та вечірнім освітленням. яка обладнана пандусом для спуску до води. У верхній частині пляжу, яка є початком паркової зони, зростають великі акації. Вони створюють тінь, і це дозволять сховатися від спекотного сонця, якщо місця під навісами зайняті.

Пляж санаторію Бердянський, фото 1

Інфраструктура

Відвідувачам доступні тіньові навіси з дерев'яними стаціонарними лежаками (безкоштовно для відпочиваючих санаторію), кабінки для перевдягання, безкоштовний туалет, в якому можна вимити руки. У кіоску «батискаф» та пляжних наметах продають морозиво, розливне пиво, коктейлі «мохіто», воду та холодні напої. Вхід на територію безкоштовний, можна взяти в оренду пластикові шезлонги та парасольки (75-100 грн./день). Є рятувальна вежа та медпункт, рятувальник та лікар чергують з 08:00 до 18:00. У період шторму на березі виставляють червоні прапорці, що означає "купання заборонено".

Пляж санаторію "Бердянськ" обладнаний перилами для спуску у воду, що буде зручним для людей з обмеженими можливостями. Є миття для ніг та достатня кількість сміттєвих урн. Пісок досить чистий регулярно прибирається парковою службою санаторію. У парковій зоні є невеликий дитячий майданчик з часів СРСР.

Перекусити можна в наметі зі швидким харчуванням хот-догами та чебуреками, або повноцінно пообідати у їдальні санаторію Бердянськ, до якої 2 хвилини ходьби. По пляжу ходять торговці зі стандартним морським "меню": пивом, рибою, кукурудзою, креветками, пиріжками.

Пляж санаторію Бердянський, фото 2

Плюси пляжу санаторію "Бердянськ"

Пляж широкий і небагатолюдний, навіть у період високого сезону завжди знайдеться вільне місце. Завдяки відкритому морю, тут чиста та прозора вода, на відміну від Бердянського затоки, де вода застоюється. Поруч розташована туєва алея – чудове місце для пішохідної прогулянки, довжина якої складає 750 метрів.

Мінус пляжу санаторію "Бердянськ"

Незручно діставатися громадським транспортом, який не працює душ. Кількість лежаків під стаціонарним навісом розрахована на гостей санаторію, тому знайти вільний лежак достатньо важко. Крім того, якщо ви не відпочиваєте тут за путівкою, вас можуть попросити звільнити місце.

Пляж санаторію Бердянський, фото 3

Як дістатися до пляжу

Якщо ви приїхали на авто - можна залишити машину на території санаторію Бердянськ (в'їзд платний), звідти 2-3 хвилини пішки - і ви біля моря. Але якщо під'їжджати до пляжу з лівого боку на вул. Котляревського, можна припаркуватися безкоштовно.

Якщо ви їдете громадським транспортом, вам буде корисна наступна інформація. До санаторію ходять два маршрути: №2 (Азовкабель) та №5/2 (ДК Нафтохімік, АЗМОЛ) з інтервалом 40 хвилин. Виходьте на кінцевій зупинці Санаторій Бердянський і далі йдете пішки 7-10 хвилин (600 метрів). Зверніть увагу, що останній автобус у бік міста вирушає о 17:52, і до цього часу тут збирається багато охочих поїхати до центру. Тому потрібно бути на зупинці заздалегідь, інакше вам доведеться їхати таксі. Якщо ж ви запізнилися на останній автобус та не хочете брати таксі - йдіть пішки до вулиці Макарова, це головна дорога, що з'єднує центр міста та Косу. Дорога займе близько 20-30 хвилин. Маршрути №17 та 17/15 ходять до 22:00.

Фото пляжу санаторію "Бердянськ"

Пляж санаторію "Бердянськ" на карті Бердянська

Координати GPS навігатора для проїзду до пляжу на авто: 46°43'24.3"N 36°50'32.5"E

Загальний каталог бердянських пляжів дивіться за посиланням → Усі пляжі Бердянська 2023