Нудистський пляж у Бердянську: редакційний огляд.

Нудистський пляж у Бердянську

Нудистський пляж розташований на початку Бердянської коси, в районі «Курорт», праворуч від пляжа «Санаторія Бердянськ». Довжина берегової смуги понад 600 метрів, з одного боку, вона омивається Азовським морем, а з іншого лиманом «Озеро Червоне», який є популярним місцем для катання на віндсерфінгу та кайтсерфінгу. Ширина берега в найширшій частині досягає 40 метрів, проте, в останні роки, море сильно розмило берег, через що він став значно вже.

Нудистський пляж не має чітких меж, але при вході є вказівний знак - сухе дерево з табличкою «Залиш одяг, що сюди входить», що говорить про початок зони «вільної засмаги». Основний контингент пляжу - це зрілі люди та молоді пари. Сюди приходять сім'ї з дітьми, а також люди поодинці. На березі можна зустріти дівчат, що загоряють «топлес», які не наважуються засмагати на звичайному пляжі. Великі компанії молоді тут рідкість, і вони потрапляють сюди швидше заради цікавості.

Охочі оздоровитися можуть відвідати грязьовий лиман «Озеро Червоне», лікувальний бруд якого, за словами медиків, здатний вилікувати багато недуг. Самолікування грязями та проїзд на територію лиману заборонено, про що свідчить запобіжна табличка, але на практиці це нікого не зупиняє. І тут завжди можна зустріти намазаних брудом туристів, які під виглядом прийому грязьових процедур не втрачають можливості подивитися на оголених пляжників.

Територія нудистського пляжу в Бердянську

Інфраструктура

Інфраструктура нудистського пляжу характеризується повною її відсутністю. Тут немає кафе, магазинів, тіньових навісів, роздягальні та туалету. Також немає прокату пляжного обладнання, немає сміттєвих контейнерів. Природної тіні під деревами теж немає, тому обов'язково беріть із собою парасольки. Перекусити можна в кафе на найближчих відпочинкових базах «Сан-Сіті» або «Дюна», а також у їдальні санаторія «Бердянськ», до якого ви дійдете за 10-15 хвилин.

Бердянський пляж для нудистів, фото 1

Плюси Нудистського пляжу

Незважаючи на свою популярність у певних колах, пляж є важкодоступним і небагатолюдним, що дозволяє усамітнитися далеко від сусідів і насолоджуватися дикою природою Північного. Приазов'я. Дрібний захід у воду дозволяє купатися дітям, а за 10-15 метрів від берега глибина вже підходяща для плавання дорослих. Є можливість розбити намет, розпалити багаття, вам ніхто не зробить зауваження.

Мінус Нудистського пляжу

Немає курортної інфраструктури. На березі багато колючих черепашок, тож краще ходити у взутті. Морське дно мулисте, і заходити вводу місцями неприємно. На відміну від інших міських пляжів тут ніхто не прибирає, і туристам, які бажають відпочивати в чистоті, залишається не смітити, або просто забирати сміття із собою. Але, на жаль, культура відпочиваючих залишає бажати кращого, про що свідчать розкидані в траві пляшки, пластиковий посуд та інше сміття.

Бердянський пляж для нудистів, фото 2

Як дістатися до Нудистського пляжу

Варіант №1: автобусом №2, 5/2 до кінцевої зупинки «Санаторій Бердянськ», далі пішки 700 метрів, близько 10 хвилин. Останній автобус із цієї зупинки йде близько 18:00, на той час збирається черга, і треба приходити заздалегідь.

Варіант №2: автобусом № 15, 15/2, 17, 17/15 до зупинки «Дитячий санаторій Бердянськ», орієнтир - наступна зупинка після Акпаварку «Мис Доброї Надії», далі пішки близько 2-х кілометрів, огинаючи лиман, близько 30 хвилин ходьби. Цей більш довгий маршрут у порівнянні з першим, але він підійде для тих, хто хоче залишитися на пляжі до вечора, оскільки автобуси ходять цим маршрутом до центру до 22:00.

Варіант №3: доїхати автомобілем до Бердянського санаторію, та залишити авто на стоянці (платно), далі пішки 10-15 хвилин.

ФОТО: Бердянський нудистський пляж

Нудистський пляж на карті Бердянська

Координати GPS навігатора для проїзду до пляжу на авто: 46°42'58.2"N 36°50'18.1"E

Загальний каталог бердянських пляжів дивіться за посиланням → Усі пляжі Бердянська 2023