Пляж «Початок Бердянської коси» у Бердянську: редакційний огляд.

Пляж Початок Бердянської коси

Пляж з неофіційною назвою «Початок Бердянської коси» розташований в районі «Курорт» наприкінці вулиці Котляревського. Його територія віддалена від основних об'єктів курортної інфраструктури Бердянська А знаходиться він між відкритим Азовським морем та грязьовим лиманом «Озеро Довге».

Пляж довгий і просторий, 550 метрів завдовжки і до 30 метрів завширшки, праворуч межує з пляжем санаторію Бердянськ. Берег піщаний із великою черепашкою, спуск у воду плавний, можна купатися дітям.

Пляж на Бердянській косі

Інфраструктура

Центральна ділянка берегової лінії пляжу знаходиться у приватній оренді. Орендар встановив дерев'яні парасольки від сонця та лежаки, які можна взяти у прокат. Парасолька із двома шезлонгами коштує 200 грн. в день. Можна орендувати цілий день альтанку для компанії за 500 грн. Є роздягальня та платний туалет, а у правій частині пляжу розташований загальний тіньовий навіс.

Вгамувати спрагу і голод можна в кафе-барі з помірними цінами. Уздовж берега багато зелені та дерев, під якими можна сховатися від сонячних променів. Біля входу розташована безкоштовна стоянка для машин, не велика і не охороняється.

Пляж на початку коси, фото 1

Азовське море тут чисте. У спокійну погоду вода досить прозора, і навіть на глибині 70 сантиметрів виразно видно дно. Але у вітряну погоду бувають великі хвилі, в рази сильніші, ніж у Бердянській затоці.

У середині літа сюди з'їжджається багато туристів, які селяться в районах Колонія, Курорт і Верхова, а також місцевих жителів, які люблять купання у відкритому морі.

Багато курортників збирається і на березі грязьового лиману "Озеро Довге", яке вже понад 100 років є грязьовим джерелом Бердянського курорту. Солоність води в ньому досягає 130 грамів на 1 літр, що в 13 разів перевищує показники Азовського моря, і в 2 рази нижче, ніж у Мертвому морі.

Пляж на початку коси, фото 2

Розваги

відпочиваючим доступний прокат водних атракціонів, притаманних всього узбережжя. Слід зазначити, що вартість прокату нижча, ніж на інших пляжах Бердянська.

Плюси пляжу "Початок Бердянської коси"

Є під'їзд на автомобілі та стоянка в межах видимості, на відміну від пляжу на Далекій косі.

Мінус пляжу "Початок Бердянської коси"

Незручно діставатися без автомобіля. Від автобусної зупинки потрібно пройти пішки щонайменше 15 хвилин бетонною дорогою без тіні. На березі зустрічаються елементи бетонних конструкцій радянських часів, які раніше були фундаментом тіньового навісу. А в самому центрі, навпроти кафе, залишилися бетонні палі та частина зруйнованого пірсу, біля якого краще не купатися.

Як дістатися до пляжу

На автомобілі, по вулиці Котляревського, до самого кінця дорога з центру займає близько 15 хвилин. Якщо ви їдете маршруткою – вам потрібний автобус з номером №2 (Азовкабель – санаторій Бердянськ) або №5/2 (Азмол – санаторій Бердянськ), зупинка «Еліт Уют», і далі пішки 800 метрів по вулиці Котляревського.

Варіанти проживання поблизу пляжу

Фото пляжу "Початок Бердянської коси"

Пляж Початок Бердянської коси на карті Бердянська

Координати GPS навігатора для проїзду до пляжу на авто: 46°43'37.2"N 36°50'38.4"E

Загальний каталог бердянських пляжів дивіться за посиланням → Усі пляжі Бердянська 2023