Пляж на Шпилі у Бердянську: редакційний огляд.

Пляж на Шпилі в Бердянську

Перш ніж описувати «Пляж на Шпилі» в Бердянську, давайте розберемося, що означає ця назва. "Шпилем" Бердянської коси називають її оголовок, місце, де закінчується 18-кілометрова коса і починається відкрите море. Зараз це крайня частина суші з боку Бердянського затоки, але ще кілька років тому «шпиль» був перешийком між косою та півостровом Великий Дзендзік, на який можна було пройти пішки. Але під впливом природних явищ піший перехід розмило і затопило водою, а півострів став островом, відстань до якого становить близько 400 метрів, і дістатися до нього можна лише водою.

Замовник Бердянська Коса

Пляж «На Шпилі» розташований у заповідній зоні, що відноситься до ландшафтного заказника «Оголовок бердянської коси». Це тихе, не зіпсоване туристами місце, до якого немає під'їзду автомобілем. Спочатку вам навіть може здатися, що ви потрапили на безлюдний острів. Це унікальна територія, з незайманим куточком природи за годину їзди від центру міста.

Пляж підійде всім, хто любить побути у тиші, не відволікаючись на курортну суєту. Любителям риболовлі тут буде чим зайнятися — з берега ловиться камбала, пеленгас та азовський бичок.

Бердянська Коса: пляж на Шпилі, фото 1

Інфраструктура

Факт знаходження пляжу в заповідній зоні говорить про повну відсутність тут будь-яких будівель, зроблених руками людини. Навісів, роздягальні та туалетів ви не знайдете, тільки чистий м'який пісок, трава та високі чагарники маслин, що закривають берег від основної частини коси. Первозданная природа та відсутність натовпів туристів, приваблюють сюди любителів засмагати, в чому мати народила, аналогічно Нудистському пляжу на початку Бердянської коси.

Цікаві факти

Біля "пляжу на Шпилі" розташований острів Великий Дзендзік. Так ось у 1970-х тут знаходився «цвинтар кораблів», на який звозилися доживати свій вік не придатні для плавання судна. У 1987 році тут навіть був знятий художній фільм «Острів загиблих кораблів» із Костянтином Райкіним, за мотивами роману Олександра Бєляєва. Пізніше всі кораблі були порізані на металобрухт, і зараз залишилася лише пара затоплених суден, що стирчать із води іржавими шматками металу та службовцями притулком для дрібних рибок. У воді можна побачити колоди, що стирчали, які раніше були причалом.

Цвинтар кораблів у Бердянську

Плюси пляжу на Шпилі

Особливістю "Шпиля" є те, що в морі практично не буває хвиль, і вода завжди спокійна. Навіть коли на Середній косі дме сильний вітер – тут на воді буде дрібна брижі. Ще це місце відрізняє прозора вода та дрібний вхід у море, що дозволяє купатися дітям у безпеці. За 10 метрів від берега глибина може бути до пояса дорослій людині.

Але найголовнішим плюсом є краса тутешніх місць та сусідство з місцевим тваринним світом. У заповіднику можна зустріти представників місцевої фауни: чапель, куликів, лебедів, зайців, лисиць, а у прибережних водах побачити дельфінів. Можна сходити на прогулянку до Нижнього Бердянського маяка - найстарішого маяка на узбережжі, вік якого становить близько 200 років. Цікавим фактом є те, що для освітлення шляху кораблям, на маяку раніше використовувалися гасові лампи.

Мінус пляжу на Шпилі

Дуже багато комарів, обов'язково візьміть із собою кошти від комах. У воді зустрічаються водорості, а також ними покриті великі ділянки дна. Через відсутність сміттєвих контейнерів туристи часто залишають сміття на березі або просто закопують його в пісок. Купити поїсти тут ви не зможете, хіба що місцеві торговці, які зрідка ходять берегом. Тому про їжу та напої подбайте заздалегідь, найближчий продуктовий магазин «Маяк» розташований на вулиці Макарова, неподалік автобусної зупинки.

Бердянська Коса: пляж на Шпилі, фото 2

Як дістатися до пляжу на Шпилі

Варіант №1. Доїхати автомобілем до Дальньої коси, орієнтир магазин «Маяк». Далі за кільцем дорога йде праворуч, проїжджаєте 400 метрів до шлагбауму, залишаєте там машину, і далі 5-7 хвилин пішки ґрунтовою стежкою.

Варіант №2. Доїжджаєте автобусом №15 до кінцевої зупинки «Далека коса», час у дорозі з міста 40-50 хвилин, вартість проїзду 8 грн. Далі йдете пішки 900 метрів, дотримуючись правої сторони. По обидва боки дороги зустрічаються мальовничі лимани та зарості очерету, а саму дорогу до пляжу туристи порівнюють з маленькою подорожжю. долаючи великі калюжі, і зустрічаючи дорогою тварин і птахів.

Поруч із пляжем на Шпилі є житло

Цей пляж віддалений від основних баз відпочинку і готелів на Бердянській косі. Але зовсім поряд є невелика ділянка приватного сектору та кілька хороших варіантів для проживання.

Фото пляжу на Шпилі

Пляж на Шпилі на карті Бердянська

Координати GPS навігатора для проїзду до пляжу на авто: 46°38'35.5"N 36°45'30.9"E

Загальний каталог бердянських пляжів дивіться за посиланням → Усі пляжі Бердянська 2023