Пляж на Дальній косі у Бердянську: редакційний огляд.

Пляж на Дальній косі у Бердянську

Пляж на Дальній косі - це ідеальне місце для туристів, які цінують дику первозданну природу та самоту. Розташований на території ландшафтного заказника "Оголовок Бердянської коси", що входить до складу Приазовського національного природного парку. Пляж не має чітких меж, і куди б ви не повернули голову, скрізь побачите широку берегову лінію та безкрайнє відкрите Азовське море.

В околицях пляжу знаходиться місцева визначна пам'ятка «Нижній Бердянський маяк» — найстаріший маяк на Азовському узбережжі, збудований у 1838 році, що вказує шлях кораблям до Бердянському порту.

Бердянський маяк на Дальній косі

Берег на Далекій косі піщаний із дрібною черепашкою. Вздовж пляжу висока трава, очерет та кущі маслин. Вода в морі тут чиста та прозора. Морське дно має різний рельєф та глибину, місцями зустрічаються перекати, де після поглиблення знову починаються ділянки мілини. Відпочиваючі тут туристи відзначають особливо чисте повітря через відсутність вихлопних газів. автомобілів та виробничих підприємств. Любителі фотографій можуть зробити знімки неймовірно красивих заходів сонця.

Пляж на Далекій косі порадує вас місцевою фауною: у морі можна побачити азовських дельфінів, які підпливають досить близько до берега в полюванні риби. На самій косі зустрічаються зайці, їжаки, лисиці, фазани та чаплі. З берега на вудку ловиться бичок, камбала, кефаль чи пеленгас, а з маскою для плавання на дні можна назбирати мідій.

Далека коса: пляж, фото 1

Інфраструктура

Тут немає жодних інфраструктурних споруд та споруд, навісів, туалетів, роздягальень та сміттєвих контейнерів. Обов'язково потрібно брати з собою парасольку, інакше є висока ймовірність отримати сонячний опік. На Дальній косі можна зупинитися з наметом і чудово відпочити дикуном. Водних розваг, як на облагороджених пляжах Середньої коси тут немає. Зрідка місцеві підприємці приїжджають водним мотоциклом з причепленим «бананом», щоб проїхати туристів. Кафе та намети з харчуванням також відсутні. Про перекушування необхідно подумати заздалегідь, або купувати їжу та напої у пляжних торговців.

Далека коса: пляж, фото 2 Фото © Roman NMSK

Плюси пляжу на Далекій косі.

Величезний площею берег, до 70 метрів завширшки, і навіть у розпал сезону туристи розташовуються досить далеко один від одного, і ніхто нікому не заважає. Якщо ви приїхали на маршрутці — то по дорозі назад можна зайняти сидячі місця, оскільки сідатимете на кінцевій зупинці.

Мінус Далекої коси.

Достатньо довго добиратися, немає прямого під'їзду автомобілем. Від кінцевої зупинки маршрутки є кілька доріг, що ведуть до різних частин пляжу, і одна з них проходить повз лиман, через який потрібно йти вбрід (вода до колін). Там же на вас чекатимуть мільйони комарів, які буквально обліплюють туристів з ніг до голови.

Далека коса: пляж, фото 3

Як дістатися до пляжу на Далекій косі.

Варіант № 1: доїхати автомобілем до Бердянського нижнього маяка і залишити його там, подальший проїзд перегороджений шлагбаумом. Потім пішки по ґрунтових стежках біля 10 хвилин. Всі стежки ведуть до пляжу, тому ви не заблукаєте.

Варіант № 2: доїхати маршруткою № 15 до кінцевої зупинки «Далека коса», потім близько кілометра пішки через приватний сектор та ґрунтову дорогу. Вартість проїзду на маршрутці 8 грн, дорога із центру Бердянська займає близько 40 хвилин. На зупинці є продуктовий магазин Альбатрос, де можна купити їжу, морозиво або воду. По дорозі до моря, на перетині вулиць Літці та Сибірякова є питне джерело.

Варіант №3: найкоротший маршрут до пляжу, якщо ви їдете автобусом. Виходьте раніше, не доїжджаючи кінцевої зупинки, магазином «Штурвал». Звідти 5 хвилин ходьби асфальтованою дорогою, і ви на місці.

Житло біля пляжу на Далекій косі.

Якщо вам сподобався пляж на Далекій косі, і ви хочете знайти комфортне житло поблизу - зверніть увагу на такі варіанти проживання:

Фото пляжу на Далекій косі

Пляж на Дальній косі на карті Бердянська

Координати GPS навігатора для проїзду до пляжу на авто: 46°37'56.5"N 36°46'00.2"E

Загальний каталог бердянських пляжів дивіться за посиланням → Усі пляжі Бердянська 2023