Нижній пляж АКЗ у Бердянську: редакційний огляд.

Нижній пляж АКЗ у Бердянську

«Нижній пляж АКЗ» розташований в районі з однойменною назвою, поряд з дитячим табором «Факел», наприкінці вул. Бахчисарайській.

Це безкоштовний пляж із плавним перепадом глибини. На відстані 200 метрів від берега дно відчувається ногами. Тут добре купатися дітям, а також навчатися плавати людям, які цього не вміють. Дно та берег складаються з піску та черепашника, трапляються ділянки мулу.

Пляжна лінія вузька (від 5 до 15 метрів), з одного боку, це робить пляж не надто популярним серед туристів, а з іншого – багатолюдним у пік сезону.

Нижній пляж на АКЗ, фото 1

Інфраструктура

Є довгий тіньовий навіс у лівій частині пляжу, і ряд «грибочків» з дерев'яними шезлонгами, які можна взяти в оренду (вартість одного парасольки та 2-х шезлонгів – 20 грн/год). На височині біля спуску до "Нижнього пляжу АКЗ" розташоване кафе з великим наметом, в якому можна придбати пиво, рибу, воду, морозиво та інші перекушування. Є кіоск "з чебуреками" і безкоштовний дерев'яний туалет. З розваг — катання на банані (80 грн/с людини) чи «таблетці», а також надувні водні гірки та великий надувний батут.

Нижній пляж на АКЗ, фото 2

Плюси Нижнього пляжу АКЗ.

У період низького сезону тут чистий пісок, сміття практично немає. Ціни на їжу та напої не високі, і, за словами деяких туристів, найнижчі у Бердянську. У спокійну погоду на нижньому пляжі немає водоростей та медуз, їх можна побачити після шторму. Є можливість під'їхати до берега автомобілем.

Минуси Нижнього пляжу АКЗ.

У воді трапляються ділянки з глиняним дном, яке за відчуттями нагадує бруд, і ходити неприємно. І коли нижній пляж АКЗ переповнений — туристи збовтують мул ногами і колір води. набуває каламутного коричневого відтінку. У правій частині берега у воду незручно заходити через велике каміння, про яке можна травмуватися. Утруднений спуск до пляжу глиняною дорогою, особливо з дитячим візком. Немає кафе, де можна комплексно пообідати, мало урн для сміття. На березі у вечірній час можна побачити змій (переважно вужий), чиї нори знаходяться на схилах. Місцеві змії не агресивні, але їхнє сусідство неприємне.

Як дістатися до пляжу.

Біля нижнього пляжу АКЗ немає зупинок громадського транспорту. Найближча зупинка автобуса № 4 «Орлятко» розташована на відстані 1100 метрів, або 13-15 хвилин ходьби. (Вул. Олега Сухарєва). Маршрутки прямують у бік залізничного вокзалу, і ходять з 06:40 до 22:00. Вдень інтервал між відправленням 8-12 хвилин, після 20:00 з інтервалом в 30 хвилин.

ФОТО: нижній пляж АКЗ

Нижній пляж АКЗ на карті Бердянська

Координати GPS навігатора для проїзду до пляжу на авто: 46°46'48.4"N 36°42'57.4"E

Загальний каталог бердянських пляжів дивіться за посиланням → Усі пляжі Бердянська 2023